share
1400/04/27
به همت پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن؛
اولین جلسه کار گروه تخصصی نظام سازی سیاسی قرآن برگزار شد

اولین جلسه کار گروه تخصصی نظام سازی سیاسی قرآن با حضور اعضای کارگروه در پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن به صورت حضوری و مجازی برگزار شد.

به گزارش پرتال جامع علوم و معارف قرآن، در ابتدای جلسه حجت الاسلام والمسلمین عیسی زاده دبیر کار گروه تخصصی نظام سازی سیاسی قرآن و رئیس میز توسعه و تعمیق فرهنگ قرآن گفت: این جلسه جهت معرفی و آشنایی اعضا با فلسفه ایجاد این کار گروه از سوی شورای راهبری علمی نظام سازی قرآنی تشکیل شده است.

در ادامه حجت الاسلام والمسلمین لک زائی، رئیس کار گروه تخصصی، پس از توضیحی درباره تشکیل دبیرخانه سه کارگروه تخصصی سیاسی، فرهنگی و اخلاقی در پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی دفتر تبلیغات اسلامی اظهار داشت: با توجه به اینکه دو نفر از اعضا از عضویت در کارگروه انصراف دادند به زودی اعضای جدید جهت صدور حکم عضویت به شورای راهبری معرفی خواهند شد و در این جلسه از ریاست محترم شورای راهبری و دیگر اعضا تقاضا دارم تا درباره تشکیل کار گروه تخصصی توضیحات لازم را ارائه دهند. 

سیدحمیدرضا میرعظیمی رئیس مرکز هماهنگی و توسعه پژوهش و آموزش عالی قرآنی و رئیس شورای راهبری علمی نظام سازی قرآنی درباره هدف از تشکیل کار گروه های تخصصی نظام سازی قرآنی گفت: هدف از تشکیل کار گروه ها ذیل شورای راهبری، ارتقای کیفیت و تقویت یکپارچگی در سیاستگذاری و نهادینه کردن مطالعات و پژوهش های نظام سازی قرآنی در جهت رفع نیازها و اجرای پژوهش های علمی اولویت‌دار تقاضا‌محورکشور در بخش نظام های قرآنی می باشد. 

در ادامه نشست عیسی زاده ضمن اعلام این نکته که در جلسه آینده کارگروه، آئین نامه وظایف کار گروه مورد بررسی قرار خواهد گرفت، افزود: سایت نظام سازی قرآنی به همت اداره فناوری اطلاعات پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن طراحی شده تا از این طریق اطلاع رسانی لازم صورت گیرد. 

شایان ذکر است در ادامه این نشست آقایان محمدصادق یوسفی مقدم، منصور میراحمدی، علیرضا صدرا، غلامرضا بهروزی لک نکاتی را درباره تشکیل کار گروه تخصصی نظام سیاسی قرآن مطرح نمودند.