share
1400/03/17
به همت میزکار تخصصی توسعه و تعمیق فرهنگ قرآن
هسته علمی مرجعیت علمی قرآن کریم آغاز به کار کرد

اولین جلسه هسته علمی مرجعیت علمی قرآن کریم با حضور حجت الاسلام و المسلمین یوسفی مقدم ریاست پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن و حجت الاسلام والمسلمین عیسی زاده رئیس میزکار تخصصی توسعه و تعمیق فرهنگ قرآن دفتر تبلیغات تشکیل گردید.

به گزارش پرتال جامع علوم و معارف قرآن، در ابتدای این جلسه حجت الاسلام والمسلمین عیسی زاده رئیس میز قرآن، ضمن تبیین فرآیند مسأله محوری در دفتر تبلیغات اسلامی به تشریح مسئله میز پرداخت و اظهار داشت: با توجه به مصوبه شورای علمی میز قرآن مقرر شد کارگروه مرجعیت علمی قرآن با تشکیل هسته علمی نسبت به تربیت نخبگان حوزه برای همکاری با کارگروه اقدام نماید و با برگزاری دوره دوساله  و اجرای برنامه آموزشی و پژوهشی به تربیت نیرو بپردازد تا از وجود آنها برای تدوین موضوعات مرتبط با مرجعیت علمی قرآن استفاده نماید.

در ادامه جلسه، حجت الاسلام و المسلمین یوسفی مقدم، مدیر کارگروه مرجعیت علمی قرآن، ضمن تبیین مسأله مرجعیت علمی قرآن کریم و خلأهای موجود در جامعه علمی کشور در این خصوص گفت: کارگروه مرجعیت علمی قرآن کریم در نظر دارد تا پس از برگزاری دوره برای نیروهای حاضر، از میان آنها نخبگانی را شناسایی و برای اجرای پروژه های مرجعیت علمی قرآن بکارگیری نماید. ایشان در باره محتوای آموزشی این دوره فرمودند: برای آشنایی بیشتر شرکت کنندگان، ابتدا بخش های مختلف سند منشور مرجعیت علمی قرآن برای اعضای هسته تبیین خواهد شد. سپس پیش نیازهای تفسیری نیز ارائه می شود و در کنار آن، پژوهشگران به تکالیف پژوهشی خویش در قالب مقالات علمی نیز خواهند پرداخت. و در ادامه از میان افراد حاضر در هسته، اعضای فعال تر برای تشکیل هسته علمی انتخاب خواهند شد.

در پایان جلسه جناب آقای غرسبان دبیر میز قرآن درباره برنامه های آتی هسته، و روند تشکیل جلسات و فعالیتهای اعضا، نکاتی را متذکر شدند.