آراستگی بر اساس آموزه­‌های قرآن و اهل بیت (ع)

آراستگی بر اساس آموزه­‌های قرآن و اهل بیت (ع)

پدیدآورعیسی عیسی زاده(نویسنده)

ناشر انتشارات پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی

زبان-

 
صفحه از 0

قال رسول‌الله: «اِنِّی تارکٌ فیکُمُ الثِّقلَین کِتابَ اللهِ وعِترَتی اَهلَ بَیتی واِنَّهُما لَن یَفتَرِقا حَتّی یَرِدا عَلیَّ الحَوضِ واِنَّکُم لَن تَضِلُّوا ما اتَّبَعتُموهما وَاستَمَسَّکتُم بِهِما».
بشر زمانی بر قله‌های تکامل انسانی که از مهم‌ترین رسالت‌های پیامبران الهی است، خواهد ایستاد که به یک زندگی توحیدی در گسترۀ ایمان و عمل دست یابد و رسیدن به چنین زندگی‌ای وقتی فراهم خواهد شد که سبک و شیوۀ زندگی در حوزه‌های گوناگون فردی و اجتماعی بر پایه‌های استوار ایمان و باورهای درونی بنا شود زمینۀ تجلی عینی آموزه‌های وحیانی در آن فراهم گردد.
پژوهشکدۀ فرهنگ و معارف قرآن کوشیده با همت پژوهشگران فرهیخته و با بهره‌گیری از آموزه‌های نورانی قرآن و اهل بیت: با تدوین فرهنگ‌نامۀ سبک زندگی، کاربردی‌ترین اطلاعات موضوعات مرتبط با حوزه‌های گوناگون فردی، خانوادگی، اجتماعی و محیط زیست را هم در قالب مقالۀ مستقل به صورت کتابچه و هم به صورت مجموعه‌مقالات فرهنگ‌نامه‌ای در اختیار علاقه‌مندان قرار دهد. امید آنکه تهیۀ این‌گونه آثار، گامی باشد در پاسخگویی به دغدغه‌های مقام معظم رهبری دربارۀ سبک زندگی که فرمودند «جهت‌گیری پژوهش‌های قرآنی باید به سمت عینیت‌بخشی دستورات قرآن در جامعه و زندگی مردم باشد

جهت دریافت متن کامل کلیک نمایید